Su ən yumşaq və ən uyğunlaşan maddədir. Hər yerə nüfuz edə bilir və birləşərək istənilən formanı alır. Daşları yonur və bərk şeyləri məhv edir. Heç kim və heç nə ona müqavimət göstərə bilmir, lakin o, həm də özünü məğlub etməyə imkan verir. O bizə həyat verir və bizi ətrafımızdakı dünya ilə əlaqələndirir. Onsuz yer üzündə həyat olmazdı. Bütün canlı orqanizmlər sudan istifadə edir və ondan asılıdırlar, həm də daha çox sudan ibarətdirlər. Yer kürəsi də daha çox faiz sudan ibarətdir. Təbiətdə o, üç vəziyyətdə mövcuddur: buz formasında bərk, su kimi maye və buxar şəklində qaz. Onun nə dadı, nə qoxusu, nə də rəngi vardır. O olmasaydı, Yer cansız qalardı. Su ən qiymətli maddədir.
Su atmosferdə buludlar şəklində hərəkət edərək, Yer kürəsini əhatə edir. Yer kürəsini Günəşin istisindən qoruyur, həyat üçün əlverişli iqlim yaradır, Günəşin məhvedici şüalarından müdafiə edir. Atmosfer istixana effekti yaradır və həyat üçün lazım olan temperaturu saxlayır. Günəşin istiliyindən buxarlanan su bulud şəklində toplanır, burada buludun içindəki molekulların reaksiyaları buludları hərəkətə gətirən, küləklər və şimşəklər yaradan enerji yaradır. Təbiət qanununa görə, istilik buxar şəklində yuxarı qalxır, soyuduqda isə Yerin cazibə qanununa tabe olaraq buz kütlələri şəklində aşağı düşür. Yerə yaxınlaşdıqda, isti yerlərdə yağış damcılarına, soyuqda isə qar dənəciklərinə və doluya çevrilir. Dövr davamlı olaraq yuxarı və aşağı davam edir. Təbiətdə suyun dövranı daimidir.
İlk canlı orqanizmlər suda yaranıb. Orqanizmlər o qədər inkişaf etdilər ki, bəziləri quruya çıxaraq, sudan kənarda yaşamağa başlamışlar. Yer üzündəki həyat yaşayış mühitinə və şəraitə uyğun olaraq, inkişaf edərək, öz forma və növlərini əldə etmişdir. Yaşayış yerləri həmişə yalnız təbii mənbənin axdığı yerdə yaranmışdır. Su olmadan həyat mövcud ola bilməz. Nəm olan yerdə həyat var. Əgər qurudulmuş torpağı nəmləndirsək, tezliklə yaşıllaşacaq və şitillər görünəcək. Su, həyatın dəstəklənməsi funksiyasını yerinə yetirir, onsuz bitki quruyur. Amma onu sulayanda, o yenidən canlanır. O, əvəzolunmazdır və hər hansı bir həyat formasını dəstəkləyir.
Dünyanın heç bir yerində eyni su yoxdur. Su, torpağın titrəyişlərini və onun bioloji və enerji xüsusiyyətləri haqqında məlumatları özünə götürərək, minerallar və süxurlardan keçərək səthə çıxır. Təbiətdə çaylar və arxlar həmişə hamar bir şəkildə əyilmiş yatağın boyunca təbii quruluşunu qoruyaraq axır. Lakin su təchizatı sistemi vasitəsilə yüksək təzyiqdən istifadə edərək yüzlərlə kilometr daşınan su dəfələrlə düzbucaqlı xətlərdə dönür və onun molekulyar quruluşu getdikcə daha çox məhv edilir. İnsan çox güman ki, təmiz təbii su ilə süni təmizlənmiş su arasında çox fərq hiss etməyəcək. Hər hansı bir heyvan isə həmişə mənbə suyunu seçəcək, çünki bu su təbii enerjilərlə doymuşdur.
Suyun yaddaşı var. O, hər hansı bir təsiri hiss edir və özündə həkk eyləyir. Ətrafda baş verən hər şeyi yaddaşında saxlayır. Sevgi suyun enerjisini artırır və sabitləşdirir, aqressiya isə onu kəskin şəkildə azaldır və dəyişdirir. Lakin daha güclü təsir, minlərlə ev və mənzillərdən keçərək kilometrlərlə borularla axan suda toplanan informasiya çirklənməsindən baş verir. Biz suyu həmçinin ruhən də çirkləndiririk, paxıllıq, qəzəb, stress və s., bütün bunları da su özünə götürür. Belə su bədənimizə daxil olanda onda nə enerji, nə də həyat olur. Bu cür su ölüdür.
Amma onu da unutmaq olmaz ki, insan orqanizmi sudan ibarətdir. Dua oxuyaraq, meditasiya edərək, içinizdəki pis suyu vibrasiya ilə düzəldə bilərsiniz. Təsadüfi deyil ki, yeməkdən əvvəl dua oxunur. Süfrəyə oturarkən çox yaxşı əhval-ruhiyyədə olmalı və nəbadə sizinlə aqressiv və qəddar insanlar olmamalıdır. Əks halda bu, sağlamlığınıza birbaşa dağıdıcı təsir göstərəcəkdir. Dua sadəcə söz deyil, imanın gücü ilə işləyir. Dua xəstələrin sağalmasına təsir edir. Mübarək su xəstə heyvanları və ya ölən bitkiləri bərpa etmək üçün istifadə olunurdu. Əgər insana müsbət yüklü su verilərsə və orqanizm bu məlumatları mənimsəyərsə, bu, insanın vəziyyətini dəyişə bilər.
Neqativlik suyun yaddaşında dəyişikliklər edə bilər. Bu cür su hətta sakit insanlarda belə aqressiv hal yarada bilər. Şər, qarşılıqlı təsir baxımından, qəribə də olsa, daha asan və sadə şəkildə həyata keçirilir. Bu, insanın xüsusi həssaslığı ilə bağlıdır ki, neqativi həmişə daha kəskin qəbul edir. Laqeydlik, nifrət, qəzəb və hətta qıcıqlanma yalnız qarşıdakı insana dağıdıcı təsir göstərmir, həm də əks təsirə malikdir. Mənəvi baxımdan düşüncə səviyyəsində mənfi fikirlər göndərənlər, öz bədənlərinin 70-80 faizini təşkil edən suyunu çirkləndirirlər və mənfi yüklənirlər. Fikirlərə gündəlik nəzarət çox vacibdir. İnsanın etdiyi hər bir şey təkcə özünə deyil, digər insanlara və bütün Kainata təsir edir.
Kainat sistemi mükəmməl bir orqanizm kimi mövcuddur. Onun bütün hissələri, o cümlədən biz və Yer kürəmiz böyük informasiya axınları ilə ayrılmaz şəkildə bir-biri ilə bağlıdır. İnformasiya mübadiləsi mexanizmində planetimizdə əsas rolu su oynayır. Əslində, bütün təbiətin idarəsi onun vasitəsi ilə olunur. Məsafədən asılı olmayaraq, su və suyun buxar halında olduğu hava vasitəsilə insanlar arasında ünsiyyət qurula bilər. Onlarla eyni dalğaya köklənməklə siz əlaqə yarada və məlumat ötürə bilərsiniz.
Ətraf mühitlə əlaqə yaratmaqla insan hava şəraitinə də təsir edə bilər. Bu, şişirtmə deyil və təsadüflər də olmur. Əgər o, xeyirxah əməllərlə bal toplayıb və düzgün düşünürsə, onda ağlın düşüncə enerjisinin gücü və bircə arzusu ilə təbii mexanizmə təsir edə bilər. Şübhə yoxdur ki, sistem qeyri-sabit vəziyyətdə olduqda, qeyri-sabitlik mərhələsində yalnız düşüncənin hərəkəti kifayətdir ki, sistem dəyişməyə başlasın.
İnsan nə edirsə, əməllərinin və fikirlərinin nəticəsi olaraq özünə qayıdır. Dünyadakı bütün problemlər, sunamilər, qəribə hava hadisələri, terrorizm və ya qorxular insanların sağlamlığının pisləşməsi, eləcə də suyun çirklənməsinin nəticəsidir. Su təbiətdə, düşüncələrimizdə, hərəkətlərimizdə, duyğularımızda baş verən hər şeyi yaddaşına götürür. İnformasiya çirkləri suyu zəhərləyir, yaddaşında toplanır. Bu proses sonsuza qədər davam edərsə, o zaman su dəli ola bilər. Amma ona təmizlənmə xüsusiyyətləri verilib. Bu, əsas keçid zamanı baş verir, nə vaxt ki, su buxarlanaraq kondensasiya olunur və yağış kimi yağır. İnformasiya çirkini özündən ataraq, su orijinal quruluşunu və həyat proqramını saxlayır.
O yerlərdə ki, kobud sözlər və ifadələr səslənir bəlalar baş verir. Sevgi və minnətdarlıq olan yerdə isə bərəkət olur. Hər şey suda başlayır və suda da bitir. Su təmizləyir və dəstəmaz vasitəsilə insanın yaradanla əlaqəsinə vasitəçidir. Dünya Mütləq varlıq tərəfindən yaradılmaşdır, başlangıc olaraq mövcud olan hər şeyi və onun bütün maddi təzahürlərini yaratmışdır. Hər birimizdə ilkin okeanın suyunun bir zərrəsi var. Bizim hər bir sözümüz bir damla su kimi, düşüncə daşıyıcısı və məlumat mənbəyidir. Bunun üçün isə biz Mütləq varlıqa sevgi və minnətdarlıqla ödəməliyik.

Дата публикации 22.11.2024
Вода самая мягкая и податливая субстанция. Она может проникать всюду и сливаясь обретает любую форму. Точит камни и разрушает твердое. Никто и ничто не может устоять перед ней, но она также позволяет себя победить. Она даёт нам жизнь и связывает нас с окружающим миром. Без неё не была бы жизни на земле. Все живые организмы пользуются и зависят от воды, а также больше степени состоят из воды. Земля также состоит больше процентов из воды. В природе она существует в трёх состояниях: в твёрдым в форме льда, жидким как вода и газообразным виде пара. У неё нет вкуса, ни запаха, ни цвета. Не будь её земля осталась бы не живой. Вода является самым драгоценным материалом.
Вода как облака двигается в атмосфере, окутывая земной шар. Оберегает землю от тепла солнца, создавая благоприятный для жизни климат, и защищает её от губительных лучей солнца. Атмосфера создаёт эффекта теплицы и держит необходимую температуры для жизни. Вода, испаряясь от тепла солнца, собирается в виде облака, где от реакций молекул внутри облака создаётся энергия, которая двигает облака, создавая ветра и молнии. По закону природы тепло поднимается наверх в виде пара, а охладившись виде льдинок опускается вниз, подчиняясь закону притяжении земли. Приближаясь к земле, в теплых пространствах превращается в дождевые капли, а в холоде в снежинок и градов. Цикл продолжается постоянно верх вниз. В природе круговорот воды постоянен.
Первые живые организмы появились в воде. Организмы развились настолько, что некоторые могли существовать вне воды, выходя на сушу. Жизнь на земле свою формы и виды обрела, эволюционируя по месту обитания и условия. Поселение всегда возникал только там, где проистекал природный источник. Без воды жизнь не может существовать. Там где влага там есть жизнь. Если увлажняем засохшую почву, то вскоре на ней появится озеленение и появятся всходы. Вода выполняет функцию поддержки жизни, без неё растение завянет. Но полив её и она снова оживает. Она уникальна и поддерживает любую форму жизни.
Нигде в мире нет одинаковой воды. Пробиваясь на поверхность через минералы, через горные породы вода вбирает в себя вибрации почвы, информацию о её биологических и энергетических особенностях. В природе реки и ручьи всегда текут по плавно сгибающемуся руслу, сохраняя в себе естественную структуру. А проведя её за сотни километров с помощью высокого давления по водопроводной системе, вода множество раз поворачивается прямым углом и всё больше разрушается её молекулярная структура. Человек скорее всего не почувствует особой разницы между чистой природной и искусственно очищенной водой. Любое животное всегда выберет воду из источника, потому, что это вода насыщена природными энергиями.
У воды есть память. Она воспринимает и запечатлевает любое воздействие. Запоминает всё, что происходит в окружающем пространстве. Любовь повышает энергетику воды и стабилизирует, а агрессия её резко понижает и меняет. Но ещё сильнее информационное загрязнение, которая накапливает вода, протекая по многокилометровым трубам через тысячи домов и квартир. Мы загрязняем воду также духовно, как зависть, злость, стресс и прочее, всё это также принимает на себя вода. Когда такая вода попадает в наш организм, в ней нет энергетики, нет жизни. Такая вода мертва.
Но так же нельзя забывать, что тело человека состоит из воды. Читая молитвы и медитируя можно справить вибрацией плохую воду у себя внутри. Не случайно, что перед принятием пищи читают молитву. Садится за стол, надо очень в хорошем настроении и ни в коем случае агрессивными, жестоко настроенными людьми. В противном случае это будет оказывать прямое разрушительное воздействие на ваше здоровье. Молитва это не просто слова, она действует через веру. Молитва влияет на выздоровления больных. Освященной водой больные животные или гибнущие растения восстанавливались. Если позитивно заряженную воду дать человеку и тело усвоит эту информацию, то это может изменить состояние человека.
Негатив может делать изменения в памяти воды. Такая вода может провоцировать агрессивное состояние даже у спокойных людей. Зло в плане взаимодействии, как ни странно осуществляется легче и проще. Это связано особо чувствительностью человека, которая воспринимает негатив всегда острее. Равнодушие, ненависть, гнев и даже раздражение разрушающе действует не только на другого человека, но имеют также обратную связь. В духовном плане на уровне мысли, тот кто посылает негативные мысли, загрязняют свою собственную воду который 70-80 процент состоит организм и негативно заряжает его. Ежедневный контроль мыслей очень важен. То, что человек делает, влияет не только на него самого, это влияет и на других людей и на всю вселенную.
Система мироздания существует как единый совершенный организм. Все его части, в том числе и мы и наша земля неразрывно связаны между собой колоссальными информационными потоками. В механизме обмена информации, ключевую роль на нашей планете играет всё та же вода. Фактически она является средой, через которую происходит управление всей природы. Не зависимо от расстояния, между людьми могут устанавливаться связь через воду и воздух, где вода в виде пара. Настроившись на одну волну с ними, можете создавать связь и передавать информацию.
Создавая связь с окружающей средой, человек может также повлиять на погодные условия. Это не преувеличение и случайности не бывает. Если он накапливает благими деяниями балы и правильно мыслит, то сможет силой энергией мысли ума и одного лишь желания повлиять на природный механизм. Нет сомнений, что когда система находится нестабильном состоянии, тогда в фазе нестабильности достаточно только движение мысли, чтобы система начала изменяться.
То, что человек делает, возвращается к нему в качестве результата его мыслей и деяний. Все проблемы в мире цунами, странные погодные явления, терроризм или страхи являются результатом нездоровья людей, также загрязнения воды. Вода запечатлевает в себе все, что происходит в природе, в наших мыслях, деяниях, эмоциях. Информационная грязь отравляет воду, накапливаясь в её памяти. Если этот процесс продолжался бесконечно, то вода могла бы сойти с ума. Но ей дано свойства очищаться. Это происходит в момент базового перехода, когда вода испаряется, а затем конденсируется и проливается дождём. Стряхивая информационную грязь, вода сохраняет изначальную структуру и программу жизни.
Беды происходит в тех областях, где люди чаще всего сквернословят. А где любовь и благодарность, там благодать. Всё берет своё начало в воде и воде же заканчивается. Вода очищает и является посредником соединения человека с творцом, путём омовения. Мироздание создана Абсолютом, началом которое произвело всё сущее и всё её материальные проявления. В каждом из нас есть частица воды первозданного океана. Каждое наша слово как капля воды носитель мысли и источник информации. И за это мы должны платить Абсолюту любовью и благодарностью.